Straipsniai

 • Grunto tankinimas su gruntiniu vibrovolu AMMANN AR

  Grunto tankinimas su gruntiniu vibrovolu AMMANN AR

  Gruntinis vibrovolas AMMANN AR – įvairiems gruntų ir asfalto tankinimo darbams atlikti. Grunto tankinimas naudojamas statybose, taip pat tiesiant kelius, įrenginėjant šaligatvius, aikšteles, gatves, o jo paskirtis – efektyviai sutankinti įvairius gruntus – smėlį, žvyrą, molį ir kitas birias medžiagas. Kam naudojami gruntiniai vibrovolai? Paprastai tariant, gruntiniai vibrovolai skirti pagerinti pagrindo savybes ir padidinti statinio […]Skaityti daugiau »
 • Greideris ir jo valdymo sistemos: 3D, 2D ir ultragarsas

  Greideris ir jo valdymo sistemos: 3D, 2D ir ultragarsas

  Greideris dėl savo universalumo laikomas vienu populiariausių ir geriausių BOBCAT krautuvo priedų, padedančių atlikti kelių tiesimo, gatvių įrengimo, statybos ir kitus darbus. Jeigu jūs domitės greiderio nuoma, tačiau iki galo tiksliai nežinote, kuris greideris jums reikalingas – su 2D, 3D ar ultragarso valdymo sistema – kviečiame skaityti šį straipsnį ir sužinoti pagrindinius šių greiderių skirtumus. […]Skaityti daugiau »
 • Sniego valymas nuo stogo – būtina

  Sniego valymas nuo stogo – būtina

  Paspaudus šaltukui ir iškritus pirmosios snaigėms didžiausią išgąstį kelia nevalyti keliai. Sniego sluoksniui pastorėjus, rūpinatės, kaip greičiau nuvalyti kiemą. Štai atėjus didžiausiai pūgai ir sningant n-ąją dieną iš eilės didžiausio sniego laviną turi atlaikyti ne kas kitas, o stogas. Kodėl sniego valymas nuo stogo yra toks svarbus? Stogo įsmukimas Nuo per didelio sniego svorio, jūsų […]Skaityti daugiau »
 • Trinkelių priežiūros ir valymo būdai

  Trinkelių priežiūros ir valymo būdai

  Išsirinkome pačias gražiausias ir kokybiškiausias trinkeles, jas paklojo patys profesionaliausi klojėjai, laikydamiesi teisingos technologijos. Kiemas atrodo puikiai, negalime atsidžiaugti. Deja, laikui bėgant, mūsų kiemo vaizdas keičiasi ir nerimą kelia tarp trinkelių pradėjusios augti žolės ir samanos. Tai yra neišvengiamas reiškinys, su tuo reikia susitaikyti ir imtis periodinių priemonių. Mes jums pasiūlysime keletą skirtingų būdų kaip […]Skaityti daugiau »
 • Trinkelės ar asfaltas

  Trinkelės ar asfaltas

  Varžytuvėse “trinkelės ar asfaltas” laimi trinkelės dėl labai svarių argumentų, susijusių su praktiškumu, išvaizda, kaštais. Detaliau apie visus trinkelių pranašumus skaitykite žemiau. PATVARUMAS KRŪVIAMS. Nuo intensyvaus transporto krūvio betoninės trinkelės išlieka nepažeistos visą savo tarnavimo laiką, o asfalto dangoje atsiranda plyšių, ji suskyla, pradeda byrėti. Asfaltas neišlaiko savo kokybiškos būklės taip ilgai, kaip trinkelės ir […]Skaityti daugiau »
 • Kodėl trinkeles turi kloti profesionalai?

  Kodėl trinkeles turi kloti profesionalai?

  Jeigu norite, kad trinkelės tarnautų nemažiau kaip pusšimtį metų, jos turi būti tinkamai parinktos ir klojamos profesionalų rankomis, laikantis visų gamintojo reikalavimų.  Visų trinkelių gamintojai ir specialistai jums pasakys tą patį – norint turėti kokybišką trinkelių dangą lauke, reikia turėti specifinių žinių jas renkantis, įgūdžių ir įrankių jas klojant ir ruošiant pagrindą. Tik iš profesionalų […]Skaityti daugiau »
 • Ką svarbu žinoti apie trinkeles?

  Ką svarbu žinoti apie trinkeles?

  Trinkelės: kas, kam, kaip, kodėl? Trinkelės – viena iš populiariausių lauko dangų, kuriai būdinga ilgaamžiškumas, patvarumas, atsparumas. Trinkelės naudojamos takams, įvarioms aikštelėms, įvažiavimams, šaligatviams, gatvėms, gyvenamųjų namų kiemams ir sodų takeliams, laiptų įrengimui lauke, stovėjimo aikštelių grindimui ir klojimui. Nutirpus sniegui, atšilus orams pavasarį pradedame rūpintis namo aplinka, kiemo išvaizda, privažiavimo takais ir takeliais. Tai pats geriausias […]Skaityti daugiau »
 • Klinkerio trinkelių įrengimas su vandens lataku

  Klinkerio trinkelių įrengimas su vandens lataku

  Nuobodus kiemas, kuriame stovi šiukšlių konteineris ar mopedas, dažnai gadina  gražaus namo vaizdą, bet čia būtų galima atrasti daugiau „gyvenamosios“ erdvės. Apželdinkite ir pagražinkite jį, kaip mat kiemas atgis. Pradedame  nuo vandens nubėgimui svarbių aukščiausių ir žemiausių taškų – ant metalinių strypų pažymime juos aliejine kreidele. Tam kad lietaus vanduo tekėtų nuo namo, ties namu […]Skaityti daugiau »
 • Vejos įrengimas, auginimas, priežiūra.

  Vejos įrengimas, auginimas, priežiūra.

  Gazono ir vejos sąvokos, vėjų tipai. Literatūroje dažnai sutinkamos gazono ir vejos sąvokos. Žmonės dažnai vartoja jas per daug nesusimąstydami, ar šie žodžiai sinonimai ar ne. „Gazon“ yra prancūziškos kilmės tarptautinis žodis, reiškiantis žemai nupjautą pievutę. Šis žodis taip pat vartojamas ir rusų bei kai kuriose kitose kalbose. Lietuviškas žodis „veja“ reiškia reguliariai žemai pjaunamą […]Skaityti daugiau »
 • Trinkelių klojimas

  Trinkelių klojimas

  Betono ar klinkerio trinkelės gaminamos įvairių formų. Tačiau vienokios ar kitokios formos trinkelės yra vienodo storio, ir tai žymiai palengvina jų klojimą, skirtingai nei akmenų ar granito klojimo atveju. Išlyginamasis sluoksnis, numatytas iškloti figūrinėmis trinkelėmis, tiesiog lygiai nubraukiamas, trinkelės klojamos ant jo viršaus. Netaisyklingos formos natūralus akmuo (granito trinkelės), priešingai turi būti įtaisomos iki atitinkamo […]Skaityti daugiau »
 • Granito klojimas

  Granito klojimas

  Natūralūs akmenys – upės žvirgždo apvalainukai, grindinio akmenys, plokštės, granitas – turi vieną bendrą savybę: jų storis yra nevienodas, todėl dengimo metu kiekvienas riedulys į išlyginamąjį sluoksnį turi būti įstatomas atskirai atitinkamai įspaudžiant. Tiek klojant betono plokštes, tiek ir natūralius akmenis, ar granitą, grindinio aukštis prieš sutankinimą turi būti 0,5-1cm aukščiau būsimo viršutinio grindinio krašto. […]Skaityti daugiau »
 • Trinkelių siūlių užpildai

  Trinkelių siūlių užpildai

  Pamirškite žoles ar samanas trinkelių tarpuose. Žinant kiek laiko ir pastangų tenka įdėti siekiant pašalinti trinkelių tarpuose atsiradusias žoles norime jums pristatyti trinkelių siūlių užpildus. Naudojant šiuos užpildus jūs tikrai išvengsite trinkelių ravėjimo skirtingai negu naudojant kvarcinį smėlį ar granito atsijas, kadangi šie užpildai ne tik atsparūs vandeniui, tačiau apsaugo dangą  ir net suriša trinkeles […]Skaityti daugiau »
 • Trinkelių klojimo technologija

  Trinkelių klojimo technologija

  Trinkelių klojimas, pagrindų įrengimas. Jeigu svarstote įsirengti įvažiavimą į kiemą ar takelį sode, atkreipkite dėmesį į betonines grindinio trinkeles. Šis produktas puikiai vertinamas dėl savo ilgaamžiškumo, bei puikios išvaizdos. Šiuo metu gamintojai rinkoje siūlo įvairiausių spalvų, formų grindinio trinkeles, todėl galėsite lengvai priderinti prie namo fasado, ar susikurti unikalų takelį, įvažiavimą. Trinkelių klojimas iš pirmo […]Skaityti daugiau »
 • Gręžtiniai (poliniai) pamatai

  Gręžtiniai (poliniai) pamatai

  Kiekvienas statantis namą, nori jog viskas būtų atlikta tinkamai ir kokybiškai. Viena pirmųjų ir pagrindinių namo konstrukcijų yra pamatai. Nuo pamatų konstrukcijos, hidroizoliacijos, grunto savybių priklauso ir namo ilgaamžiškumas. Labiausiai paplitę yra poliniai gręžtiniai pamatai arba kitaip poliniai pamatai. Pagrindinis šių pamatų privalumas – atliekama mažiau kasimo darbų bei ženkliai sumažinamas reikiamo betono kiekis, net […]Skaityti daugiau »
 • Pamatų apsauga

  Pamatų apsauga

  Pamatų hidroizoliacija Nesvarbu kokie pamatai įrengti, būtina juos izoliuoti nuo vandens ir šalčio. Tam jog pamatai liktų sausi ir jų nepažeistu vanduo ar šaltis, būtina pamatus hidroizoliuoti ir įsirengti drenažą. Esant aukštam gruntiniam vandeniui, būtiną namui įrengti drenažą, tam jog teritorija būtų nusausinta ir vanduo nepažeistų namo pamato, rūsio. Įrengiant drenažą kasama ne giliau nei […]Skaityti daugiau »
Scroll to Top