Sniego valymas nuo stogo – būtina

Paspaudus šaltukui ir iškritus pirmosios snaigėms didžiausią išgąstį kelia nevalyti keliai. Sniego sluoksniui pastorėjus, rūpinatės, kaip greičiau nuvalyti kiemą. Štai atėjus didžiausiai pūgai ir sningant n-ąją dieną iš eilės didžiausio sniego laviną turi atlaikyti ne kas kitas, o stogas. Kodėl sniego valymas nuo stogo yra toks svarbus?

sniegas ant stogo

Stogo įsmukimas
Nuo per didelio sniego svorio, jūsų stogas paprasčiausiai gali įsmukti ir įlūžti. Dažnu atveju stogo sutvarkymas kainuoja nemažus kaštus.

Konstrukcijų pažaida
Mūsų specialistai rekomenduoja nepalikti sunkios sniego dangos ant statinių ne tik dėl to, kad dėl per didelio svorio stogas gali įsmukti, bet ir prasidėjus atodrėkiui nepažeistų pastato konstrukcijų.

Šildymo sąnaudos
Taip pat ar žinojote, jog privačiuose namuose sniegas ant stogo gali padidinti ir šildymo sąnaudas? Kai ant stogo kaupiasi sniegas, jis veikia kaip papildomas izoliacinis sluoksnis tarp pastato ir išorinio. Tai reiškia, kad šildymo sistema turės daugiau darbo palaikyti pageidaujamą temperatūrą namuose, nes šiluma bus mažiau išlaikoma pastato viduje.

Pavojus aplinkiniams
Kodėl sniego valymas nuo stogo dar svarbu? Grėsmė iškyla ne tik stogo konstrukcijai – didelės sniego nuošliaužos nuo stogo gali būti pavojingos aplinkiniams.

Kodėl esant atodrėkiui didelis sniego sluoksnis yra dar pavojingesnis?

Atsakymas visai paprastas – nevalytas sniegas tankėja nuo savo svorio. Saulėtomis dienomis sniegas kažkiek aptirpsta, padidėja jo tankis. Atšalus orui aptirpęs sniegas (kartu su vandens lašeliais) sušąla, pasunkėja, tad stogo dangai tenka dar didesnė apkrova ir jis gali įlūžti. Kartais net ir mažas sniego sluoksnis gali padaryti didelę žalą. Nors gali atrodyti, kad situacija nėra kritinė ir sniego nedaug, iš tikrųjų yra atvirkščiai.

Nors ekspertai teigia, kad didžiausias leidžiamasis sniego ant stogo storis yra apie 20 centimetrų, stogo tvirtumą reikėtų vertinti individualiai. Pavyzdžiui, jeigu jūsų stogas yra kietos dangos (šiferis, čerpės) tikėtina, kad jie atlaikys didesnį svorį nei vasarnamiai ar namai su plokščia stogo konstrukcija.

Varvekliai – dar viena grėsmė

Ne tik sniegas yra didžiausia grėsmė. Ant stogo krašto atsiranda ir varveklių ar net ištisų ledo luitų, kurie gali būti pavojingi tiek namo gyventojams, tiek praeiviams, tad labai svarbu pasirūpinti saugiu didelių varveklių pašalinimu nuo pastatų fasadų. Be to, sunkūs ledo luidai aptirpę gali nuplėšti ir dalį stogo, o latakuose užsalęs vamduo turėti įtakos net vemzdžių sutrūkimui.

Kodėl susiformuoja varvekliai?
Varvekliai formuojasi dėl temperatūros skirtumų, kai dieną sulaukiama pliuso, o naktį paspaudžia šaltis. Taip pat varvekliai sparčiau gali formuotis esant prastai stogo dangos šilumos izoliacijai, dėl kurios net esant pastoviai žemai temperatūrai susidaro varvekliai. Dar keletas priežasčių yra šiluma, sklindanti iš palėpės (vėlgi susiduria šiltas ir šaltas oras), taip pat po stogu įrengti ventiliacijos vamzdžiai.

varvekliai ant stogo

Kaip nuvalyti sniegą nuo stogo?

Visada galima bandyti sniega nuvalyti ir varvekliu nudaužyti patiems, tačiau mechaniškai (rankomis ir kastuvu) šalinant sniegą reikėtų būti ypač atsargiems, nes yra didelė rizika susižeisti arba paslysti ir nukristi nuo stogo.

Kitas būdas – sniego valymą nuo stogų ir varveklių nudaužymą palikti patirties ir saugumo reikalavimus išmananties specialistams. Kadangi šiandien jau galima sniegą nuo stogų valyti ne rankomis, o su specializuota technika, traumų rizika kur kas sumažėja.

Kaip dar apsaugoti savo turtą šaltuoju sezonu?

  • Sniegą nuo stogo valykite reguliariai ir neleiskite susidaryti storam, sunkiam sniego sluoksniui.
  • Varveklius nudaužykite vos jiems pradėjus formuotis.
  • Nukaskite sniegą nuo kieno, o pusnis formuokite bent 1 metras iki namo.
  • Nuo šalčio ir apsaugokite savo terasą, ypač jeigu terasa bestogė.
  • Saugokite stogelius virš durų, nes jie neatlaiko storo sniego sluoksnio ir taip pat įlūžta.
  • Saugokite lauko baldus – padengkite apsauginėmis dangomis ir, jeigu turite galimybę, laikykite šiltoje vietoje.
  • Įsigykite tinkamą būsto draudimą, kuris apsaugos nuo galimų sniego sukeltų žalų, įskaitant tiek pastatą, tiek turto apsaugą.

Kokia yra sniego valymo nuo stogo kaina?

Sniego valymo nuo stogo kaina priklausomai nuo valomo ploto gali skirtis. Jeigu užsakote ne tik sniego valymą nuo stogo, bet ir teritorijos sutvarkymą, taikome specialias nuolaidas. Kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais ir mūsų specialistai suteiks visą reikiamą informaciją apie stogų ir sniego valymą Kaune ir pasiūlys patogias sąlygas.

Scroll to Top