Kodėl trinkeles turi kloti profesionalai?

Jeigu norite, kad trinkelės tarnautų nemažiau kaip pusšimtį metų, jos turi būti tinkamai parinktos ir klojamos profesionalų rankomis, laikantis visų gamintojo reikalavimų. 

Visų trinkelių gamintojai ir specialistai jums pasakys tą patį – norint turėti kokybišką trinkelių dangą lauke, reikia turėti specifinių žinių jas renkantis, įgūdžių ir įrankių jas klojant ir ruošiant pagrindą. Tik iš profesionalų darbo galima tikėtis, jog trinkelės atitiks gamintojų deklaruojamas eksploatacines savybes, bus tvirtos ir ilgaamžės.

 

Taigi, į ką atkreipiamas dėmesys, kai dirba trinkelių klojimo profesionalai: 

 

  1. Pagrindo paruošimas.

Pagrindo kokybė apsprendžia trinkelių grindinio kokybę.

Tai, kas nematoma, kas yra po trinkelėmis labai dažnai apsprendžia vizualinį paklotų trinkelių vaizdą. Paruoštas pagrindas trinkelėms lemia 90 proc. trinkelių grindinio stiprumo ir stabilumo. Pagrindo konstrukcijai panaudojus netinkamas medžiagas ir technologiją vėliau joje gali atsirasti įdubų, įgriovų, įtrukimų, greitai susidaro provėžos. Kad taip neatsitiktų rekomenduojama įrenginėjant dangos pagrindą naudoti nesurištuosius mineralinių medžiagų mišinius, kurie yra laidūs vandeniui. O cementas ar betonas nepraleidžia vandens, todėl jie nėra tinkamas pasirinkimas pagrindui įrengti.

Jeigu trinkelių paviršiuje atsiranda įtrūkimų ar atskilimų, jos išsiklaipo, atsiranda provėžos, duobės, vadinasi jas klojant buvo pasirinkti netinkami pagrindai. Tai ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir transportą, važinėjantį šia danga. Dangos konstrukcijai turint mažesnį nei reikalaujama pralaidumo vandeniui koeficientą (k ≥ 1,0×10-5 m/s.), trinkelės būdamos nuolatos drėgnos, esant minusinei temperatūrai apšąla ir apledėja, ko pasekoje gali trūkinėti ir skilinėti. Ar tinkelių pagrindas pralaidus vandeniui galima spręsti iš balų – jeigu užliejus vandens ar palijus lietui telkšo balos, vadinasi vanduo nėra drenuojamas per pagrindą. Kreipkitės pagalbos į profesionalus.

  1. Klojamo ploto įrėminimas.

Klojamą trinkelių grindinio plotą būtina įrėminti borteliais. Bortelių įrengimas apsaugo nuo trinkelių nukrypimų nuo suprojektuoto dizainos, nuo poslinkių ir grindinio pažeidimų. Pėsčiųjų zonos taip pat turi būti įrėmintos, kad kraštinės trinkelės neišsijudintų laikui bėgant ir nebūtų pažeistas konstrukcinis tvirtumas. Kita blogybė atsiradus tarpams tarp trinkelių – ant jų nešasi žemės, pradeda želti augalija, kurią prieiks naikinti. Labai dažnai trinkeles klodami neprofesionalai nesureikšmina bortelių vaidmens ir palieka daug spragų juos įrengdami.

  1. Trinkelių klojimo kryptis ir raštas.

Kitas svarbus momentas, į kurį būtina atkreipti dėmesį dar prieš klojant trinkeles – įvertinti būsimą mechaninį poveikį zonos, kurioje bus klojamos trinkelės. Viskas paprasta su zona, kur nėra transporto judėjimo, didelių krūvių. Nei klojimo raštas, nei trinkelių rūšis bei forma šiuo atveju nesvarbu. Jei numatytas lengvojo transporto judėjimas, profesionalas niekada neklos trinkelių ilgąją kraštinę orientuojant išilgai transporto judėjimui. Tokiu atveju rekomenduojama klojimo raštą nukreipti skersai, įstrižai arba eglute. Jei numatytas sunkiojo transporto judėjimas, ypatingos apkrovos, profesionalas naudotų sujungiamąsias trinkeles, klojamas eglute. O prieš perkant trinkeles būtinai pasitarkite su specialistais, kokios storio trinkeles reikėtų rinktis, kiekvienai skirtingų apkrovimų zonai, nes jų storis turi būti tinkamas ir atlaikyti būsimas apkrovas. 6 centimetrų storio trinkelės tinkamos lengvajam transportui, o sunkiajam jau reikėtų rinktis 8 – 10 centimetrų storio betoninių trinkelių dangą.

  1. Trinkelių forma.

Profesionalus pardavėjas ir klojėjas visada žinos ką jums patarti renkantis trinkelių formas ir dizainą vertinant būsimas zonų apkrovas. Pasirenkamos skirtingos formos ne tik dėl grožio, bet ir dėl skirtingų apkrovų. „L“ formos ir „bangelės“ tinka didesnėms apkrovoms. Šią trinkelių formą klojant galima užtikrinti, kad jos ypač tvirtai sukibs ir tempimo jėgos jas veiks minimaliai.

  1. Trinkelių grindinio siūlės.

Dar vienas labai svrabus momentas klojant trinkeles, medžiagų parinkimas siūlėms. Čia, kaip ir pagrindui paruošti, profesionalai naudos tik nesurištuosius mineralinių medžiagų mišinius, kurie apsuagos nuo trinkelių pažeidimų, apie kuriuos buvo minėta pačioje pradžioje bei nuo nepageidaujamos augmenijos plyšiuose.

 

Taigi, trinkelės – kaip ilgalaikis turtas, kurio pasirinkimui reikia ne tik skirti savo brangaus laiko renkantis medžiagą, formą, bet ir investuoti į profesionalius klojėjus, kurie užtikrins ilgą šio turto tarnavimo laiką bei kokybę.

 

 

Scroll to Top