Greideris ir jo valdymo sistemos: 3D, 2D ir ultragarsas

Greideris dėl savo universalumo laikomas vienu populiariausių ir geriausių BOBCAT krautuvo priedų, padedančių atlikti kelių tiesimo, gatvių įrengimo, statybos ir kitus darbus. Jeigu jūs domitės greiderio nuoma, tačiau iki galo tiksliai nežinote, kuris greideris jums reikalingas – su 2D, 3D ar ultragarso valdymo sistema – kviečiame skaityti šį straipsnį ir sužinoti pagrindinius šių greiderių skirtumus.

Savybė 2D greideris 3D greideris Ultragarso greideris
Valdymo Principas Dviejų dimensijų (X, Y) Trijų dimensijų (X, Y, Z) Ultragarso technologija
Veikimo Principas Rankinis nustatymas Automatinis pagal planus ir kontūrus Atstumo matavimas ir identifikavimas
Pritaikymas Paprastiems lyginimo darbams Dideliems statybos projektams Tikslesniam atstumo matavimui
Automatizacija Ribota arba nėra automatizavimo Aukštas automatizavimo lygis Gali būti papildoma funkcija
Prietaisų prijungimas Galimas Galimas Galimas
Tikslumas Operatoriaus įgūdžių priklausomas Aukštas, automatiniu būdu nustatomas Priklauso nuo technologijos
Saugumas Priklauso nuo operatoriaus dėmesio Gali sumažinti klaidų riziką Gali pagerinti saugumą

2D greideris su dvimate valdymo sistema

Trimble 2D greideriai – dar vienas Bobcat padargas, skirtas žemės ūkio, kelių tiesimo ir kitiems darbams atlikti. Kitaip nei 3D valdymo sistemos, kuri automatiškai reguliuotų lankstus pagal iš anksto nustatytus planus, 2D greideriai naudoja dvimatę, paprastesnę valdymo sistemą.

Pagrindinės 2D greiderių savybės ir funkcijos

 • Lyginimas. 2D greideriai dažnai naudojami statybos, kelių ar kituose žemės darbuose, lyginant paviršių, šalinant nelygumus ir formuojant tam tikrą reljefą.
  Kontroliuojamas nuolydis. Šie greideriai turi valdymo sistemą, leidžiančią nustatyti norimą nuolydį arba kampą, kad būtų pasiektas reikiamas paviršiaus reljefas.
 • Prietaisų prijungimas. 2D greideriai gali būti aprūpinti skirtingais prietaisais ir priedais, kaip pavyzdžiui, lygintuvais arba žemės rinktuvais, kad galėtų atlikti įvairius žemės darbus.
 • Valdoma žmogaus. Dažnai šios mašinos yra valdomos žmogaus su specialiu valdymo sistemos prietaisu. Tai reiškia, kad operatorius yra atsakingas už greiderio judėjimą ir darbų tikslumą.

2D greideriai gali būti naudojami įvairiuose statybos projektuose, kelių konstrukcijoje, žemės ūkyje ir kitose srityse, kur reikia tikslaus paviršiaus formavimo, tačiau neprireikia išmanesnės 3D valdymo sistemos.

greiderio ratas

Trimble 3D greideris su automatine valdymo sistema

Vienas populiariausių krautuvo priedų – Trimble 3D greideris su automatiniu aukščio reguliavimu yra gana universalus padargas, skirtas greideriavimui, žemės, kelių kasimui, lyginimui ir kitiems žemės ir kelių darbams.

Bobcat greideriai aprūpinti moderniomis 3D valdymo sistemomis, kurios leidžia tiksliai ir efektyviai atlikti žemės, ūkio, statybų, kelių ir kitus darbus. Šios sistemos gali automatiškai reguliuoti greiderio lankstus pagal nustatytus parametrus ir planus, tad greiderį lengviau valdyti ir tokiu būdu gerinti darbo rezultatus. Dažniausiai 3D greideris naudojamas įvairiuose statybos ir žemės ūkio srityse, kuriose svarbu tikslumas ir efektyvumas:

 • Kelių lyginimas. Su 3D valdymo sistema galima nustatyti konkretų paviršiaus kontūrą ir leisti mašinai automatiškai reguliuoti lankstus, kad būtų pasiektas norimas paviršiaus profilis.
 • Kelių įrengimas. Bobcat greideriai dažnai gelbsti formuojant reikiamą kelio plotį, nustatant nuolydžius ir kitus parametrus.
 • Statybos projektai. Statybos projektuose greideriai naudojami paviršiaus formavimui, lyginimui, medžiagų kėlimui.
 • Hidrotechnikos projektai. 3D greideriai naudojami ir hidrotechnikos projektuose, kuriuose reikalingas krantų, nuolydžių, vandens nutekėjimo sistemos įrengimas.
  Žemės ūkio darbai. Šie greideriai gali būti naudojami žemės ūkio darbams, tokiam kaip lauko niveliavimas arba dirvožemio formavimas.

Bobcat greideris su ultragarso valdymo sistema

Nuomojame Bobcat greiderius su ultragarso valdymo sistema, kuri naudojama siekiant dar didesnio tikslumo atliekant darbus, identifikuojant kliūtis, nelygumus ir kitus paviršiaus ypatumus. Ultragarso technologija matuoja atstumą tarp greiderio ir aplinkos objektų, taip pagreitina darbą ir padeda išvengti kliūčių.

Ultragarso valdymo sistemos pranašumai

 • Tikslumas. Ultragarso technologija gali būti naudojama gana tiksliai matuojant atstumą ir identifikuojant objektus, leidžiant greideriui efektyviai prisitaikyti prie dirvožemio ypatumų.
 • Saugumas. Matavimai gali būti naudingi saugumo atžvilgiu, padėdami išvengti susidūrimų su objektais arba kliūtimis, ypač riboto matomumo sąlygomis.
 • Efektyvumas. Ultragarso sistema automatiškai reguliuoja greiderio lankstus, taip išvengiama klaidų ir didinimas darbo našumas.

greiderio nuoma kaune

Kuo skiriasi 2D, 3D ir ultragarsiniai greideriai?

Kiekviena sistema turi savo privalumų ir trūkumų. Paklausite, kurį greiderį pasirinkti? Paprastai tariant, reikėtų atsižvelgti į planuojamus darbus ir greiderių specifikacijas, kurias trumpai apibendrinsime:

2D greiderio valdymo sistema

 • Valdymo principas. Naudoja dvimatę (X, Y) valdymo sistemą.
 • Veikimo principas. Operatorius rankiniu būdu nustato nuolydžius ir kitus parametrus, valdydamas prietaisą.
 • Pritaikymas. Paprastiems lyginimo ir paviršiaus formavimo darbams.
 • Automatizacija. Ribota arba nėra automatizavimo; didesnis priklausomumas nuo operatoriaus įgūdžių.

3D greiderio valdymo sistema

 • Valdymo principas. Naudoja trimatę (X, Y, Z) valdymo sistemą.
 • Veikimo principas. Automatiškai reguliuoja greiderio lankstus pagal iš anksto nustatytus planus ir paviršiaus kontūrus, dažniausiai naudojant GPS, elektroninius jutiklius ir kitas technologijas.
 • Pritaikymas. Dideliems statybos projektams, kelių statybai, hidrotechnikos darbams ir kitiems projektams, reikalaujantiems didelio tikslumo.
  Automatizacija. Aukštas automatizavimo lygis; mašina gali autonomiškai vykdyti žemės darbus pagal nustatytus planus.

Ultragarso greiderio valdymo sistema

 • Valdymo principas. Naudoja ultragarso technologiją jutikliams ir sensoriams, matuojantiems atstumą tarp greiderio ir objektų aplinkui.
 • Veikimo principas. Padeda identifikuoti kliūtis, nelygumus ir kitus paviršiaus ypatumus, suteikiant informaciją operatoriui arba netgi automatizuojant tam tikrus greiderio judėjimus.
 • Pritaikymas. Tikslesniam atstumo matavimui ir objektų identifikavimui, siekiant padidinti darbo tikslumą ir saugumą.
 • Automatizacija. Gali būti naudojama kaip papildoma funkcija, suteikianti papildomos informacijos operatoriui arba sistemai.

bobcat greideris

Greiderio nuomos kaina

Mūsų greiderio nuomos kaina priklauso nuo to, kurį įrenginį pasirinksite, tačiau galime garantuoti, kad darbus atliksime itin tiksliai ir greitai. Darbus atliekame tiek privačiuose, tiek valstybinės reikšmės keliuose, gatvėse. Kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais ir suteiksime visą reikiamą informaciją.

Informacija telefonu: +37067400175
El paštu: info@kaunostatyba.lt

Taip pat turime ir sniego greiderį, atliekame kiemų apželdinimo, tvorų montavimo, trinkelių klojimojuodžemio atvežimo, kelių tiesimo darbus, nuomojame kitą BOBCAT įrangą.

Scroll to Top