Trinkelės ar asfaltas

Varžytuvėse “trinkelės ar asfaltas” laimi trinkelės dėl labai svarių argumentų, susijusių su praktiškumu, išvaizda, kaštais. Detaliau apie visus trinkelių pranašumus skaitykite žemiau.

  • PATVARUMAS KRŪVIAMS. Nuo intensyvaus transporto krūvio betoninės trinkelės išlieka nepažeistos visą savo tarnavimo laiką, o asfalto dangoje atsiranda plyšių, ji suskyla, pradeda byrėti. Asfaltas neišlaiko savo kokybiškos būklės taip ilgai, kaip trinkelės ir stipriai joms nusileidžia.
  • KLOJIMO TRUKMĖ. Tiek grindinio trinkeles, tiek asfalto dangą galima kloti mechanizuotu būdu, specializuota klojimo technika. Todėl mitas, kad asfaltas paklojamas ženkliai greičiau yra netiesa. Klojant ant kelio ar stovėjimo aikštelėje asfaltą, reikalingas linijas, žyminčias kelio ribas ar atskiriančias eismo judėjimo kryptis, o aikštelėje – automobilių stovėjimo zonas, būtina braižyti papildomai. Tai reiškia papildomą laiką. O klojant grindinio trinkeles pagrindine spalva linijas išgauti nesudėtinga įvedant kitą spalvą – taip bus sukuriami reikalingi juostų ar automobilių stovėjimo vietų atribojimai.

Pagalvota ir apie neįgaliuosius – trinkelių gamintojai gamina specializuotus trinkelių gaminius akliesiems ir silpnaregiams pažymėti reikiamas zonas.

  • KAINA. Kainos palyginimas vėlgi yra betoninių trinkelių naudai. Netgi pačias aukščiausias 15 cm aukščio trinkeles įsigyti yra pigiau nei pakloti storą asfaltą. Žinoma, jeigu tai yra didelių apkrovų asfaltuotas kelias, trinkelių sprendimas netinkamas ir kainos nėra tokiu atveju net lyginamos.
  • Privačioje aplinkoje mums didelį vaidmenį vaidina aplinkos dizainas. Renkantis betoninių grindinio trinkelių dangą yra didesnė raštų, spalvų, formų pasirinkimo galimybė. Trinkelių spalvų ir formų įvairovė duoda galimybę ne tik sutvarkyti savo takus, kelius, bet ir pabrėžti aplinkos grožį. Trinkelės gaminamos įvairiausių paskirčių, formų ir spalvų, skirtų kelio borteliams ir šaligatviams, ažūrinės plytelės. Deja, asfalto gamyboje tokių ir panašių sprendimų nėra.
  • DRAUGIŠKUMAS APLINKAI. Visi gerai žinome neseniai patiesto asfalto specifinį kvapą, kurį skleidžia kenksmingi aplinkai naftos produktai. O tuo tarpu grindinio trinkelės gaminamos iš natūralių medžiagų, tokių kaip smėlis, cementas, įvairių frakcijų skaldos, granitinės atsijos, Betono gaminių naudojimas vietoj asfalto, gali sumažinti kenksmingą poveikį gamtai, mažinant klimato kaitą ir saugant ateities kartas.
  • SAUGUMAS VAIRUOJANT NAKTĮ. Dažnam tenka patirti vairavimo naktį sunkumus, apima nesaugumo jausmas, kai asfalto danga yra tamsi, gatvės apšvietimas silpnas arba visai jo nėra. Pasirodo, betono trinkelės atspindi nuo 33 iki 50 proc. daugiau šviesos nei asfaltas. Kai kurie miestai grindžia miesto gatves trinkelėmis, o ne kloja asfaltu ekonomijos sumetimais, kad sumažinti gatvių apšvietimo išlaidas ir tuo pačiu prisidedant prie gamtos išsaugojimo.
  • REMONTO KAŠTAI.Šiuo atveju trinkelių kaštai nepalyginamai mažesni, nes remontuojant trinkelių dangą, užtenka defektuotą trinkelę ar trinkelių plotą pakeisti naujomis, o asfalto dangos remontas yra sudėtingas procesas, atliekamas brangia technika, užtrunkantis daug laiko ir kainuojantis didelius kaštus.
  • EISMO SAUGUMAS. Vairuojant betoninių trinkelių keliu mes esame daugiau apsaugoti nuo eismo nelaimės, nes betoninių gaminių kelio dangos sumažina nelaimingų kelio eismo įvykių tikimybę, kadangi betoninė kelio danga ne tik užtikrina geresnį matomumą naktį, bet ir didesnį mašinos ratų sukibimą su danga.
  • PAVIRŠIAUS TEMPERATŪRA. Pastarosios vasaros sukūrė naują poreikį kelio dangai – sumažinti karščio efektą. Betoninės grindinio trinkelės, turi saulės spindulius atspindintį paviršių, todėl sumažina karščio efektą. Šviesesnė trinkelių spalva turi didesnę saulės atspindėjimo galią – albedą, todėl atmosferos temperatūra gali būti mažesnė net iki 15%. Be to, esant dideliems karščiams, asfalto danga minkštėja ir taškinės apkrovos palieka įspaudus. O taip pat garuodamas asfaltas išsiplauna, užpildas iškorėja ir asfaltas praranda savo lygumą, o trinkelės lieka nepakitusios.

Betoninės trinkelės pranašesnės šiomis savybėmis: ypatingas ilgaamžiškumas, tvirtumas, didelis šviesos atspindėjimas, prieinama kaina, saugesnės, eknomiškesnės ir kt. padaro šiuos gaminius daug patrauklesnius už asfaltą. Rekomenduojame rinkitis pigesnį, patvaresnį ir saugesnį būdą padengti ne tik nuosavų namų, bet ir viešųjų erdvių teritorijas.

 

Scroll to Top