Trinkelių klojimas

Trinkelių klojimas - trinkeliu dejimas kaunas

Betono ar klinkerio trinkelės gaminamos įvairių formų. Tačiau vienokios ar kitokios formos trinkelės yra vienodo storio, ir tai žymiai palengvina jų klojimą, skirtingai nei akmenų ar granito klojimo atveju.
Išlyginamasis sluoksnis, numatytas iškloti figūrinėmis trinkelėmis, tiesiog lygiai nubraukiamas, trinkelės klojamos ant jo viršaus.
Netaisyklingos formos natūralus akmuo (granito trinkelės), priešingai turi būti įtaisomos iki atitinkamo lygmens.
Išlyginamajam sluoksniui nubraukti reikės kelių – mažiausiai dviejų – tiesių vamzdžiui (vandentiekio) ir įvairaus ilgio tiesių lentų arba lotų. Jos gali būti 1, 1,5, 2m ilgio.
Išlyginamajam trinkelių sluoksniui naudokite 0/4 natūralų smėlį arba 2/5 ar 5/8 skaldinėlį (atsijas). Abi medžiagos, klojant trinkelių dangą, nusėda: smėlis – apie 1cm, atsijos – apie 0,5cm. Taigi nurauktas ir kloti paruoštas paviršius žemiau virvelės turi būti per trinkelės storį minus 0,5-1cm. Vamzdžius būtent tokiame gylyje paklokite nubraukiamo paviršiaus dešinėje ir kairėje pusėje į smėlio ar skaldos paklotą tokiu būdu, kad vamzdžiai nenuslinktų.
Metrine matuokle nuo virvelių žemyn išmatuokite ir patikrinkite, ar vamzdžiai atitinka nuolydį; jei reikia, dar kartą kruopščiai patikrinkite gulsčiuku.
Plotą tarp vamzdžiui užpilkie smėliu, atsijomis, ar sausu cementiniu skiediniu. Liniuotę arba kitą atitinkamo pločio ir ilgio lentą uždėkite ant dešinėje ir kairėje esančių vamzdžiui.
Lentą, lengvai stumdydami kairėn ir dešinėn, traukite link savęs. Taip nubraukę paviršių, atsargiai nuimkite abu vamzdžiuis, o likusius griovelius užberkite smėliu ar atsijomis.
Kauno statybos patarimas:
Stenkitės, kad prieš braukiamą lentą visuomet susidarytų nedidelis atsijų ar smėlio kauburėlis. Taip nubrauktame paviršiuje nesusidarys įdubų.
Ant tokio visiškai lygaus, tinkamo nuolydžio išlyginamojo sluoksnio glaudžiai viena prie kitos juostomis klojamos trinkelės.
Maždaug kas trečia eilutė liniuote patikrinkite, ar juostos vis dar tiesios ir eina lygiagrečiai pradinio ir galinio taško atžvilgiu. Netikslumas būtina ištaisyti, antraip, toliau klojant jie vis didės.
Kloti galima su siūlę arba be jos (tai yr glaustai). Kloti skirta medžiaga yra vienodos formos, todėl rekomenduojama pasirinkti tolygų išdėstymo piešinį.
Trinkelės klojamos į priekį t.y klojant į priekį nuo jau pakloto paviršiaus baigiamojo krašto link, kad nesusigadintų nubrauktas paklotas.
Stenkitės suformuoti gražias, tolygias siūles, laiku pabarstykite jas smėliu, kad žengiant trinkelės neklibėtų.
Tam, kad nereikėtų smėliu barstyti kiekvieną naujai suklotą eilę, iki barstysite, ant trinkelių paguldykite platesnę lentą.
Pakloję visa plotą, kraštus sutvirtinkite skiedinio briauna. Karutyje iš cemento ir smėlio santykiu 1:5 bei vandens užmaišykite žemės drėgnumo plastiškos konsistencijos skiedinį. Pakaks, jei skiedinį išilgai grindinio krašto padengsite 10cm pločio juosta. Pakloto skiedinio viršutinį kraštą menate įžambiai prispauskite prie trinkelių. Jei skiedinys per sausas sudrėkinkite jį vandeniu. Jeigu planuojate kraštus įrėminti borteliais tai atlikti derėtų prieš pradedant kloti trinkeles.
Kai briauna tampa stabili, grindinį sutankinkite vibroplokše (plokštinis vibratorius) su specialiu trinkelių apsaugai skirtu guminiu padu.
Siūlės prieš sutankinimą turi būti pabarstytos smėliu ar granito atsijomis, o visas grindinys – kruopščiai nušuotas.
Grindinį vibratoriumi apdorokite juostomis paeiliui (kryžmai), tankindami itin tolygiai. Drėgną paviršių papildomai kartą ar du pabarstykite smėliu, tada grindiniu iškart galima vaikščioti.

Scroll to Top