Pamatų hidroizoliacija
Nesvarbu kokie pamatai įrengti, būtina juos izoliuoti nuo vandens ir šalčio. Tam jog pamatai liktų sausi ir jų nepažeistu vanduo ar šaltis, būtina pamatus hidroizoliuoti ir įsirengti drenažą. Esant aukštam gruntiniam vandeniui, būtiną namui įrengti drenažą, tam jog teritorija būtų nusausinta ir vanduo nepažeistų namo pamato, rūsio.
Įrengiant drenažą kasama ne giliau nei pamato apatinė dalis, tam jog nesujudinti esamo grunto po namu. Iškasto griovio dugne pilama 10-15cm smėlio, ant jo klojamas rievėtas apvyniotas geotekstile plastikinis vamzdis. Paklotas vamzdis užpilamas 50-70cm žvyru arba skalda laidžia vandeniui.
Tam jog namo pamatą apsaugoti nuo tiesioginių kritulių, didelės temperatūrų kaitos būtina pamatą hidroizoliuoti. Hidroizoliacijos būdų begalė, tačiau pagrinde išskiriamos keturios:
- Montuojama
- Tepama
- Įsiskverbianti
- Tepama
Montuojama hidroizoliacija: drenažinė, pamatų arba kitaip dar vadinama polimerinė geomembrana. Tai sintentinė danga apsauganti pamatus nuo drėgmės, gerina pastato vėdinimo sąlygas, neleidžia prasiskverbti augalų šaknims. Montuojama membrana iškilimais į pamato pusę efektyviai nutekina didelius vandens kiekius, o taip pat suteikia papildomą šiluminę pamatinės sienos izoliaciją. Užpylus membraną žemėmis ji priglunda prie pamato, tačiau specialistų pastebima, jog dalis drėgmės vis dėl to per apatinę membranos dalį įsiskverbia.
Klijuojama hidroizoliacija: populiariausias pamatų hidroizoliavimo metodas. Naudojant šį metodą naudojama savaime lipni arba prilydoma bituminė membrana. Šiuo atveju pamato paviršius nugruntuojamas bituminiu gruntu ir priklijuojama arba prilydoma bituminė membrana. Paviršių paruošti reikia atsakingiau, nepaliekant didesnių, nei 2 mm nelygumų, nepažeidžiant klijuojamos dangos, taip pat pagrindą išlaikant sausą.
Įsiskverbianti hidroizoliacija: Šis metodas efektyviausias, tepant ant naujo betono. Įsiskverbiančios medžiagos gaminamos iš cemento, smūlkinto smėlio ir chemiškai aktyvių komponentų mišinio, kurios įsiskverbia ir apsaugo betoną suformuodamas 1-3mm storio kristalų dangą užkimšdamas betono poras apsaugant pamatą nuo drėgmės ar vandens patekimo. Šis hidroizoliacijos metodas naudojamos ir pastato viduje ir išorėje.
Tepama hidroizoliacija: paprasta ir nebrangi priemonė pamatams izoliuoti. Esminis šios medžiagos trūkumas, pamatų apsaugą užtikrina ne ilgiau nei 6 metams. Tepamai hidroizoliacijai priskiriamos ir polimerinės mastikos, kurias sudaro sausas cemento ir mineralinių komponentų mišinys. Šio mišinio įprastai tepama 1-3mm. Ši medžiaga gerai laikosi ne tik ant standžių tačiau ir vibracijų veikiamų paviršių. Šis metodas dažniausiai naudojamas siekiant apsaugoti pamatus nuo vidaus kapiliarinio ir nuo išorinio gruntinio vandens.